Menu
+420 606 758 245

Polyetyleny

Termoplastické materiály na bázi polyetylenů jsou velmi rozšířené v celém průmyslovém spektru. Své uplatnění nacházejí v obecném strojírenství, potravinářském průmyslu, chemii, ale i při přepravě sypkých materiálů. Jednotlivé typy se vzájemně liší hlavně délkou molekul, která udává jejich molekulární hmotnost. Délka molekulových řetězců ovlivňuje vlastnosti materiálu, zejména pak jeho otěruvzdornost.


PE-HD

Díky své vynikající chemické odolnosti vhodný pro řadu použití při konstrukci chemických přístrojů, technologických zařízení a nádrží, a to i při nízkých teplotách.

VÍCE

PE 500

Využívá se zvláště při konstrukci přístrojů, zařízení a strojů, u nichž je vyžadována vyšší pevnost při působení chemikálií v nízkých teplotách. Velmi vhodný pro potravinářství.

VÍCE

PE 1000

Materiál určen pro strojní součásti a konstrukční prvky, které jsou vystaveny vysokému oděru a tření, vlivu agresivních látek a korozivním zatížením.
 

VÍCE

MATROX

Ultra-vysokomolekulární polyethylen je řešením při problémech s korozí a opotřebením. Byl vyvinut jako obkladový materiál, ideální pro vnitřní vložky sil, zásobníků, uhelných bunkrů.

VÍCE