Menu
+420 606 758 245

Svařování plastů

Svařování termoplastických hmot je vytvoření nerozebíratelného spoje za použití teploty a tlaku v určeném čase. Plastické hmoty se při spojování musí nacházet ve tvárném stavu. Protože se z celého spektra různých plastů svařují takřka výhradně termoplasty, hovoříme dnes o svařování termoplastů. S plastovými svařenci se setkáváme ve všech oblastech průmyslu (stavebnictví, chemický průmysl, laboratorní technika, zemědělství, automotive, potravinářství…)

Svařované polotovary

Nejčastěji svařovaný polotovarem jsou trubky, které se používají ve vnitřních rozvodech pitné a užitkové vody, v průmyslových rozvodech různých kapalných médií, ve vnějších rozvodech vody a kanalizací i v rozvodech plynů.

Pro nádrže, jímky, bazény, šachty a celou řadu dalších konstrukcí (např. při stavbě lodí, pontonů) se používají desky a tvarové profily. Fólie a izolační pásy tvoří velmi širokou oblast použití svařovaných dílů a sestav od izolací tunelů, střech, jezírek, bazénů, radonových izolací a izolací staveb až po izolace skládek a starých zátěží.

Vedle distribuce plastů jsme schopní pokrýt také požadavky na jejich zpracování a dodávky produktů na klíč. Na Váš projekt doporučíme řešení a materiály s optimálním poměrem ceny a užitné hodnoty. Výrobní program zahrnuje jak průmyslové aplikace (galvanizační vany, odsávací potrubí, pračky vzduchu, záchytné nádrže atd.), tak standardní produkty (septiky, jímky, ČOV, nádrže na dešťovou vodu, či různé šachty) vyráběné dle schválené technické dokumentace.

Dále zajišťujeme nestandardní zakázkovou výrobu podle požadavku zákazníka a jsme schopni připravit kompletní zpracování projektové a technické dokumentace. Provádíme profesionální výpočet bezpečnosti a stability konstrukce plastových nádrží pomocí speciálního sofistikovaného software.

Více o našich možnostech naleznete na stránce Svařování termoplastů.